Masáž lávovými kameny

Pro masáž lávovými kameny používáme výhradně lávové kameny Gabbro - nejkvalitnější, vzácně se vyskytující kameny, vzniklé pomalým tuhnutím lávy v hlubších vrstvách, které obsahují větší množství kovů a mají vysokou tepelně akumulační a energetickou schopnost.

Hlavním účinkem masáže horkými kameny je relaxace, odbourání stresu a uvolnění psychického napětí. Prostřednictvím masáže a působením tepla se stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a urychluje se tělesný metabolismus. Masáž výrazně napomáhá k zvládání stresu. Také pomáhá zlepšit kvalitu spánku, uvolnit tělo, zvýšit energii a uvolnit tělesné napětí. Masáž a teplo působící na odpovídající akupunkturní body může zmírnit bolesti hlavy, bolesti zad, ramen a šíje, bolesti svalů a menstruační bolesti.

Masáže jsou prastará metoda, kterou lidé využívají k uvolnění, relaxaci, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha...

V dnešní době je to výborný prostředek k odstranění následků našeho špatného životního stylu, který je plný stresu, starostí, jednostranně zatěžovaného svalového aparátu kombinovaného s nedostatkem pohybu. Moderní člověk je obtěžován bolesti zad, hlavy, ztuhlostí pohybového aparátu, nespavosti apod. Pravidelnou masáží pozitivně ovlivňujeme stav našeho organizmu.

Masáže jsou velmi vhodné i když nás zrovna nic nebolí. Pro mnoho lidí je pocit ztuhlých kloubů a bolest ve svalech, nebo svalová zatuhlost běžným pocitem na něž jsme si zvykli, a ani si to neuvědomujeme. Teprve po masáži dokážeme vychutnat pocit uvolňení a pozitivního vyladění. Potom dokážeme ocenit pocit volně dýchat, stát a pohybovat se - bez omezení a bolesti.

  • Před masáží aspoň 1,5 hodiny nejíst.
  • Po masáži se doporučuje pít více tekutin, chránit se před průvanem a odpočinek.
  • Masáž se nedoporučuje po velmi fyzicky náročném dni.
  • Nemasíruje se: při infekčních onemocněních, při horečnatých onemocněních, při onkologických onemocněních, hnisavém kožním onemocnění, rizikovém těhotenství, při intenzivní menstruaci.
  • Masáž s vyloučením dané oblasti: řezné rány, odřeniny, podlitiny, velká mateřská znaménka, nedávno zhojené jizvy, popáleniny, spáleniny, zlomeniny, sportovní úrazy, výrony, křečové žíly, intimní partie.
logo Charme patička