Přístrojová pedikúra

Přístrojová pedikúra

Přístrojová pedikúra, suchá přístrojová pedikúra nebo mediciální přístrojová pedikúra je odborné ošetření nohou, zejména nehtů a kůže proškoleným personálem, který používá pro ošetření speciální vysokoobrátkové přístroje s frézami. Tento způsob pedikúry, pokud je prováděn proškoleným personálem je maximálně šetrný, velmi účinný a vhodný pro rizikové skupiny populace, zejména pak pro diabetiky. Pedikúra prováděná profesionálními přístroji je pečlivější, šetrnější a při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelná.

Ošetření by se mělo provádět pravidelně a to v 4 -5ti týdenních intervalech.

Na co se přístrojová pedikúra používá:

 • na ošetření nehtů, především jejich tvarování
 • na ošetření při problémech se zarůstajícími nehty, zdeformovanými nebo poškozenými nehty
 • na ošetření otlaků, mozolů, zrohovatělé kůže a na kuří oka
 • je vhodná pro diabetické pacienty.

Takové ošetření je bezkrevné, bezbolestné, bez rizika přenosu infekce a mykóz. Proti klasické metodě je umožněno nadstandardní ošetření nehtů, vybroušení i hlubokých kuřích ok a přesné odstranění zrohovatělé kůže.

Přístrojová pedikúra řeší oproti klasické pedikúře hlavně tyto problémy:

 • zarůstání nehtu,
 • stáčení nehtu,
 • zesílené nehty,
 • kuří oka,
 • plíseň na nehtech
 • plíseň nohou.

Proč přístrojová pedikúra?

 • Tento způsob ošetření je šetrnější pro kůži i nehty.
 • Snadněji se řeší různé defekty na kůži a nehtech.
 • Riziko poranění kůže je téměř nulové.
 • Tato pedikúra se doporučuje také pro diabetiky, kardiaky, těhotné ženy, pacienty s mykotickými nehty, pacienty s poruchami srážlivosti krve, psoriatiky (lupenkáře) a ekzematiky.

Parafínová lázeň

Procedura kombinující zdravotní i estetické účinky.

Používáme aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a prokrvení ošetřované pokožky . Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají i jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů nohou.

Parafín se nanáší ponořením do speciální nádoby. Nohy se ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Nohy se zabalí do plastikových a speciálních froté rukaviček a nechá se 20 až 30 minut působit. Pak se parafín z pokožky lehce stáhne a nanese se výživný krém. Působí blahodárně na celou nervovou soustavu. Po terapii jsou nohy odpočinuté, hladké a jemné.

P – Shine - Jde o čistě přírodní techniku úpravy nehtů, jejímiž složkami jsou včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka, jemné parafíny, glycerin, bentonit, panthenol, vitamíny A, E, H a provitamin B5.

P-Shine

je zaměřená na speciální péči o přírodní nehty. Zvyšuje pevnost nehtu, jejich pružnost, metabolismus nehtového kořene a nehtového lůžka. Působí i jako prevence proti lámání a třepení nehtu. Díky této metodě se nehty snadno udrží vysoce lesklé. Na povrchu vznikne glazura zabraňující vysušování nehtů.

Vhodné i pro alergiky !

NOVINKA!! Gel lak

je vhodný na přírodní i gelové nehty. UV Gel laky se snadno nanáší v tenkých vrstvách jako klasický lak. Také se snadno odstraňuje bez narušení nehtové ploténky.

Na rozdíl od zmíněného laku na nehty vydrží UV gel lak na nehtech 4 – 8 týdnů. Je vysoce odolný vůči poškrábání a vyznačuje se dlouhodobou trvanlivostí své barvy. Vynikající vlastností gel laku je zářivý lesk po dlouhou dobu.

Peeling nohou

to je ošetření pokožky, nejlépe pomocí přírodních prostředků a kosmetiky, při němž dochází k odstranění olupujících se a odumřelých buněk kůže. Na rozdíl od běžného čištění dochází k čištění hloubkovému a pokožka se tak může daleko lépe zbavit nečistot. Buňky se mohou snadněji zregenerovat a obnovit. Peeling nohou je prováděn pro zjemnění, vyhlazení, prokrvení a omlazení pokožky nohou.

logo Charme patička